Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 18.02.19
uk
  • uk
Володимир Мережко взяв участь у засіданні постійної комісії з питань розвитку промисловості і підприємництва, інвестиційної та регуляторної політики
Володимир Мережко взяв участь у засіданні постійної комісії з питань розвитку промисловості і підприємництва, інвестиційної та регуляторної політики

12 вересня відбулось чергове засідання постійної комісії обласної Ради з питань розвитку промисловості і підприємництва, інвестиційної та регуляторної політики під головуванням Андрія Поліщука. У її роботі взяв участь директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко.

Відповідно до порядку денного, на розгляд комісії було винесено 5 питань, серед яких «Про стан виконання заходів Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року, затвердженої рішенням 27 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року №576».

«На виконання даної Стратегії у 2018 році з обласного бюджету були закладені кошти у розмірі 1,8 млн грн, а саме: 1,4 млн грн – на  фінансову  підтримку  підприємців-початківців (стартапи), та 400,0 тис.грн. – на проведення інших заходів. На сьогоднішній день ми використали лише 50 тис. грн., оскільки основна частина заходів передбачена у жовтні-листопаді поточного року», - зазначив Володимир Мережко.

Зокрема, посадовець зауважив, що розпорядженням голови облдержадміністрації  від  17 квітня 2018 року № 315 затверджено Положення про організацію  та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи). Виконавчим адміністратором конкурсу було визначено «Вінницьку обласну громадську  організацію «Спілку підприємців «СТІНА». З 1 червня по 13 липня  2018 року проводився  перший етап   конкурсу – он-лайн реєстрація  заявок учасників. На участь у Конкурсі зареєструвались 104 учасника, із яких  38 – суб’єктів підприємницької діяльності та 66  громадян Вінницької області, що мають намір розпочати  підприємницьку діяльність.

Для зареєстрованих учасників 26 та 27 липня п.р. проведені два навчальних семінари із написання бізнес-планів. Всього подано 83 бізнес-плани, які були розглянуті на засіданні конкурсної комісії 11.09.2018 р., до 14.09.2018 року будуть оголошені переможці.

Також, 30 серпня було відзначено нагородами 37 кращих підприємців Вінниччини. Крім того, з метою посилення управлінської спроможності  підприємців та  сприяння професійному навчанню  потенційних та діючих  підприємців  основам бізнес-планування та в рамках виконання Плану дій реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року, 14 серпня відбулось  засідання комісії з  конкурсного відбору виконавців на проведення навчальних семінарів (тренінгів) для суб’єктів малого та середнього підприємництва в районах області з актуальних питань організації та розвитку бізнесу. Переможцями відбору визначено Агенцію регіонального розвитку, ГО «Вінницький бізнес клуб» та Вінницьке регіональне відділення УСПП.

«За підтримки облдержадміністрації другий рік поспіль в області проходить конкурс «Село: Кроки до розвитку», який був започаткований агроіндустріальним холдингом «Миронівський  хлібопродукт». В рамках проведених конкурсів 63 переможці отримали фінансові гранти у розмірі 50,0 тис.грн. на розвиток власного бізнесу на селі. Також, в рамках виконання плану дій реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року реалізується  проект по створенню регуляторного хабу, основним завданням якого є зменшення існуючих регуляторних бар’єрів та запровадження нових практик регулювання, які враховують інтереси малого бізнесу. Крім того, з метою вирішення проблемних питань підприємців з органами влади у 2016 році запроваджено інституцію бізнес-омбудсмена у Вінницькій області. В рамках проекту «Створення мережі бізнес-омбудсмена у Вінницькій області» у 2017 році обрано 11 представників бізнес-омбудсмена в районах області.», - наголосив Володимир Мережко.

Також, за словами очільника Департаменту, з метою розширення діалогу «влада і бізнес – партнери» запроваджено новий формат робочих зустрічей голови  облдержадміністрації Валерія Коровія з вінницькими підприємцями «Кава з губернатором», де підприємці, які мають певні проблемні питання можуть напряму поспілкуватись з очільником регіону.

За підсумками розгляду, членами постійної комісії одноголосно прийнято рішення підтримати звіт про стан виконання заходів Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року.