Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 19.09.18
uk
  • uk
Володимир Мережко презентував Програму економічного та соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік
Володимир Мережко презентував Програму економічного та соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік

15 грудня директор  Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко взяв участь у засіданнях постійних комісій обласної Ради з питань розвитку промисловості і підприємництва, інвестиційної та регуляторної політики під головуванням Андрія Поліщука, з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації під головуванням Тетяни Редько, а також з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження під головуванням Андрія Ковальова.

Презентуючи Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік, очільник Департаменту, зокрема, розповів про основні показники соціально-економічного розвитку області у наступному році. Так, передбачається, що індекс продукції промисловості становитиме 105,0%, валова продукція сільського господарства – 20301,9 млн. грн., темп зростання обороту роздрібної торгівлі складе 106,0%, а обсяг капітальних інвестицій становитиме 9504,5 млн. грн. Також, посадовець висловив переконання, що середньомісячна заробітна плата у 2018 році складе 7570 грн.

Крім того, на засіданні постійної комісії обласної Ради з питань розвитку промисловості і підприємництва, інвестиційної та регуляторної політики, Володимир Мережко презентував Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року.

Зокрема, під час презентації останнього, Володимир Мережко підкреслив, що вперше в основу Стратегії МСП покладено принципи Акту з питань малого бізнесу для Європи (Small Business Act for Europe). Крім того, за ініціативи обласної державної адміністрації участь у розробці Стратегії МСП взяли фахівці Програми Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) «Лідерство в економічному врядуванні».

За словами очільника Департаменту очікуваними результатами реалізації документу стануть покращення  умов для сталого розвитку малого бізнесу, збільшення кількості зайнятих в малому та середньому бізнесі не менше ніж на 8%, збільшення реального обсягу реалізованої продукції на 15%, (у порівнянні з 2016 роком), зростання валового регіонального продукту та підвищення добробуту населення.

Члени комісій одноголосно підтримали проект рішення про Програму економічного та соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік та Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року та вирішили винести їх на розгляд сесії Вінницької обласної Ради.