Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 18.02.19
uk
  • uk
Валерій Коровій: В регіоні забезпечено умови для здорової конкуренції, що сприяло приросту інвестицій у Вінницьку область плюс 41%
Валерій Коровій: В регіоні забезпечено умови для здорової конкуренції, що сприяло приросту інвестицій у Вінницьку область плюс 41%

Сьогодні, за участі голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія відбулось спільне засідання колегії департаментів міжнародного співробітництва та регіонального розвитку і агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації. Модератором засідання виступив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

На початку зустрічі Валерій Коровій вручив грамоти облдержадміністрації та обласної Ради керівникам профільних відділів райдержадміністрацій та міст області, а також фахівцям зазначених департаментів.

Звертаючись до присутніх учасників колегії очільник області акцентував увагу на основних показниках соціально-економічного розвитку Вінниччини, інвестиціях, впровадженні в регіоні медичної та освітньої реформ, а також розвитку промисловості та аграрної сфери.

«Динаміка приросту інвестицій у Вінницьку область складає плюс 41%, в структурі 60% - це машинне обладнання, в структурі між галузями понад 50% - сільське господарство. Зазначені показники були б неможливі, як би в регіоні не було забезпечено умови для здорової конкуренції, яка можлива лише у випадку невтручання влади у процес взаємодії конкурентних сил. Крім того Вінницька область є лідером по виконанню робіт будівельними організаціями власними силами. Ще одним викликом сьогодення стала необхідність створення нових робочих місць, адже питання трудової міграції постало досить гостро. З цією метою ми створили привабливий інвестиційний клімат і в області з’явились потужні підприємства, які створили сотні і тисячі робочих місць. І ми продовжуємо працювати в даному напрямку і залучати міжнародних інвесторів», - зазначив Валерій Коровій.

В свою чергу, щодо соціально-економічного розвитку та інвестицій у місті Вінниці розповів заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський.

«Нами розроблено ряд проектів, які об’єднані у стратегію розвитку Вінниці на наступні 10 років. Для їх реалізації ми вишуковуватимемо зовнішнє фінансування у міжнародних організаціях і стукатимемо у всі двері, адже вимогою часу є розбудова промисловості. Наразі ми продовжуємо співпрацю з компанією «HEAD». Окрім того, працюємо над завершенням робіт по лікарні швидкої допомоги, продовжується будівництво школи в мікрорайоні Поділля на 1 тис. 200 учнів. Ще одним важливим проектом є створення інноваційно-технологічного парку. Таким чином ми бачимо доцільність інвестувати гроші у створення простору, де люди, які мають ідеї будуть втілювати їх у мінімально життєздатний продукт, який потім можна буде пропонувати інвесторам і знову ж таки залучати інвестиції», - розповів Владислав Скальський.

В ході засідання Андрій Гижко наголосив: «Озвучені показники, особливо, що стосуються впровадження ряду реформ в Україні, зокрема, медичної та освітньої, а також залучення інвестицій, розвиток промисловості та сільського господарства дають змогу реально оцінити ті позитивні зміни, які відбулись протягом останніх декількох років. Сформовано чіткі пріоритети в роботі на 2019 рік, та й на подільший період - у вигляді Плану перспективного розвитку регіону до 2021 року. Переконаний, що лише спільні консолідовані дії забезпечать реалізацію усіх намічених завдань та досягнення ефективного результату».

Про підсумки діяльності Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА за 2018 рік та пріоритетні напрямки роботи у 2019 році присутніх інформував директор Департаменту Володимир Мережко.

Зокрема, він підкреслив значний розвиток промислового сектору області, який зазнав змін: збільшилась питома вага харчової промисловості, виробів із деревини, машинобудування. Окремо посадовець зазначив про значне підвищення зацікавленості до Вінницької області з боку інвесторів, як до регіону в якому можна започатковувати та розвивати бізнес-проекти. Як результат – у 2018 році в промисловому секторі економіки реалізовано 35 інвестиційних проектів загальною вартістю понад 4,7 млрд. грн. та створено більше 3 тис. нових робочих місць.

Крім того, Володимир Мережко анонсував початок реалізації ряду інвестиційних проектів, які забезпечать значний поштовх розвитку виробничої сфери.

«Також, пріоритетним завданням Департаменту у 2019 році є підтримка розвитку підприємництва. Так, в області вже запроваджено механізм надання на конкурсних засадах грантів з обласного бюджету на розвиток бізнесу підприємцям-початківцям. У 2018 році участь у взяли 83 учасника, 36 з яких отримали гранти на реалізацію своїх бізнес-ідей в розмірі від 10 до 70 тисяч гривень у різних сферах діяльності. Внаслідок цього буде створено близько 100 нових робочих місць. Крім того, з метою розширення діалогу «влада і бізнес – партнери» запроваджено новий формат робочих зустрічей голови облдержадміністрації з вінницькими підприємцями «кава з губернатором», діє установа бізнес-омбудсмена», - зазначив Володимир Мережко.

Очільник Департаменту не оминув увагою значне зростання обсягів експорту товарів на 12% та розширення переліку країн-партнерів до 137, що є найбільшим показником за всі роки незалежності України.

Також, Володимир Мережко зупинився на питанні роздрібної торгівлі області: «Стабілізацію ситуації на споживчому ринку області підтверджує показник «Індекс споживчих цін», за яким Вінниччина зайняла 2 місце в державі, що свідчить про один з найнижчих рівнів інфляції серед усіх регіонів України».

Щодо міжнародного співробітництва, то тут посадовець сфокусував увагу на відвідуванні регіону 60 іноземними делегаціями, підписанні Дорожньої карти з будівництва мосту в районі населених пунктів Ямпіль та Косеуць, відкритті Міжнародного пункту пропуску автомобільного сполучення «Бронниця – Унгурь», а також відзначенні 60-річної співпраці Вінницької області з Сьвєнтокшиським воєводством та 10-річної співпраці з Лодзинським воєводством Республіки Польща.

Окремо директор Департаменту зупинився на розвитку територіальних громад, зокрема реалізації проектів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на формування інфраструктури ОТГ.

Пріоритетним завданням також залишається впровадження системи електронних закупівель: Вінницька ОДА входить в трійку лідерів за кількістю проведених закупівель через електронну систему та посідає перше місце за рівнем економії коштів.