Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 18.02.19
uk
  • uk
Валерій Коровій про співпрацю з Республікою Молдова: Крок за кроком ми вибудовуємо нову систему наших комунікацій
Валерій Коровій про співпрацю з Республікою Молдова: Крок за кроком ми вибудовуємо нову систему наших комунікацій

Зустріч голови облдержадміністрації Валерія Коровія з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном та Почесним консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким відбулася сьогодні, 1 лютого, в обласній державній адміністрації.

Українську сторону під час зустрічі також представляли заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, голова правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат», радник голови ОДА Дмитро Чаленко, фінансовий директор Промислової групи «ViOil», генеральний директор ТОВ «Вінницька промислова кампанія», радник голови ОДА Алла Власюк.

Під час заходу сторони обговорили основні питання поглиблення співпраці України з Республікою Молдова. Голова облдержадміністрації проінформував про економічну ситуацію  в області та сприятливий інвестиційний клімат.

В ході зустрічі, очільник області зауважив, що відкриття Почесного консульства Республіки Молдова у Вінниці позитивно вплинуло на всі аспекти українсько-молдовської співпраці.

Так, він зазначив, що працівники Почесного Консульства та особисто Консул Республіки Молдова брали активну участь у відзначенні на Вінниччині Дня Європи, Дня Незалежності, підготовці засідання українсько-молдовської робочої групи з питань транспорту та інших заходах.

У вітальному слові до учасників зустрічі голова обласної адміністрації підкреслив, що співпраця з Молдовою завжди була і залишається важливою для Вінниччини, і в останні роки плідно розвивається на усіх рівнях та сферах. Зокрема, обсяги експорту до Молдови за 11 місяців 2018 року склали 28,7 млн. грн. (99.6% до відповідного періоду минулого року), обсяги імпорту – 5,3 млн.дол.США, тобто збільшились у 2,8 разів. Ріст обсягів експорту відбувся в основному за рахунок збільшення вдвічі поставок каменю, питома вага якого у загальному обсязі молдавського імпорту склала 55,3 % та збільшення у 21 раз імпорту готових харчових продуктів (кондитерських виробів), питома вага яких складає 28,4 %.

Валерій Коровій висловив сподівання на продовження плідної співпраці в майбутньому.

«Крок за кроком ми, без перебільшення, вибудовуємо нову систему наших комунікацій. Ми активно підтримуємо систему регіонального співробітництва в контексті співпраці наших районів з суміжними територіями Республіки Молдова», – наголосив керівник облдержадміністрації.

З-поміж спільних ініціатив, які вдалося реалізувати в минулому році, голова ОДА назвав Міжнародний пункт пропуску автомобільного сполучення «Бронниця – Унгурь», а також початок масштабного ремонту пропускного пункту в м. Могилів-Подільський, що істотно збільшить можливості обслуговування громадян України і Молдови та підвищить якість надання послуг.

«Дуже активно розвивається співпраця українсько-молдовського бізнесу. Чудові партнерські стосунки налагоджено між Вінниччиною та керівництвом Сорокського району», – підкреслив Валерій Коровій.

Голова обласної державної адміністрації наголосив на тому, що в 2018 році значно активізувалось транскордонне співробітництво. Зокрема, у питанні будівництва такого важливого інфраструктурного проекту, як міст між населеними пунктами Ямпіль та Косеуци, український та молдавський уряди перейшли від багаторічних декларацій до практичних кроків.

Він нагадав, що 28 вересня 2018 року в м. Ямпіль за результатами засідання українсько-молдовської робочої групи з питань транспорту підписано дорожню карту будівництва мосту, згідно якої на 2019 рік запланована підготовка двосторонньої міжурядової угоди. Українську сторону очолює безпосередньо Віце-Прем’єр Міністр України Володимир Кістіон.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, звертаючись до учасників зустрічі, акцентував особливу увагу на важливості подальшого поглиблення міжрегіональної співпраці.

«Хочу висловити глибоку вдячність за конструктивний підхід, допомогу і підтримку, яку керівництво області традиційно надає Почесному консулу Республіки Молдова, та взаємодію, яка вже склалася між Консульством і  представниками української влади в регіоні. Це для нас дуже цінно і важливо», – наголосив Руслан Болбочан.

Як зазначив дипломат, питання, які піднімаються під час двосторонніх зустрічей, а саме, екологічні та інфраструктурні, дозволяють сфокусувати увагу на заходах, яких необхідно вжити, аби покращити облаштування прикордонних територій.

«Одним із результатів нашої спільної взаємодії стало те, що пункт Унгурь-Бронниця був відкритий і для автомобілістів. Це дуже важливо, оскільки понад двадцять років міст функціонував лише як пішохідний. Це ще один додатковий пункт пропуску, який зближує наші держави. Також необхідно розвантажити пункт пропуску Могилів-Подільський – Атаки, щоб знизити наплив автомобілів і підвищити якість обслуговування населення. Реалізація всіх цих проектів демонструє, що наші держави стають ближчими. Адже ці пункти пропуску нас не роз’єднують, а, навпаки, об’єднують задля реалізації різноманітних проектів на благо наших народів, і сприяють покращенню інфраструктури та безперешкодному перетину кордону громадянами обох держав», – зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні.

Почесний консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький подякував за двосторонню співпрацю та висловив впевненість, що в майбутньому міждержавні відносини будуть тільки поглиблюватися. Він також підкреслив важливість зміцнення транскордонного співробітництва.

У свою чергу, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович передала щирі вітання від міського голови Сергія Моргунова та подякувала за існуючу плідну співпрацю. Вона розповіла про інтеркультурну стратегію міста, до формування якої активно долучається спільнота громадян Республіки Молдова, які проживають у м. Вінниці.