Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 23.03.19
uk
  • uk
Сьвєнтокшиське-Вінниччина: Два регіони - одне серце. Еталон міжрегіонального співробітництва на світовій арені
Сьвєнтокшиське-Вінниччина: Два регіони - одне серце. Еталон міжрегіонального співробітництва на світовій арені

8-9 жовтня офіційна делегація Вінницької області на чолі із головою Вінницької облдержадміністрації Валерієм Коровієм, головою Вінницької обласної Ради Анатолієм Олійником, та у складі керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, зокрема директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимира Мережко, депутатів обласної Ради, керівників громадських організацій та представників студентської ради Вінниччини перебувають у Сьвєнтокшиському воєводстві Республіки Польща. Головною метою візиту стала визначна подія у житті двох партнерських регіонів, а саме 60 років співробітництва. Адже, 8 жовтня 1958 року між керівництвом Вінницької області Української РСР та Келецького воєводства Польської Народної Республіки була підписана Угода про співробітництво, яка започаткувала дружні відносини між двома регіонами. За цей час відбулось чимало історичних подій, які змінили історію та політичний устрій двох держав. Однак, два дружні регіони пліч-о-пліч, об'єднавши свої можливості та доклавши чималих зусиль змогли закласти фундамент, створити і зміцнити своє партнерство, яке на сьогоднішній день є унікальним.

8 жовтня, делегація взяла участь у зустрічі із керівництвом партнерського регіону, а саме з Маршалком Адамом Ярубасом, Віце-Маршалком Яном Мачков’яком, Головою Сейміку Аркадіушем Бонком, під час якої мала змогу згадати всі історичні події міжрегіонального співробітництва та обговорити не менш перспективні напрями співпраці та спільні ініціативи на найближчі роки. 

В рамках візиту офіційна делегація взяла участь в урочистому зібранні та святковому концерті з нагоди річниці співробітництва, на якій Валерій Коровій з гордістю сказав: «Співробітництво Вінницької області та Сьвєнтокшиського воєводства є унікальним. Жоден інший регіон Польщі і України не має аналогічного досвіду такого довготермінового співробітництва. Про це уже зазначалось неодноразово, але такий еталон співробітництва варто ще раз підкреслити. Наш сьвєнтокшисько-вінницький успіх є ідеальним прикладом перелому національних стереотипів, прикладом того, як щира людська дипломатія є солідним фундаментом, на якому можна побудувати тривале міжрегіональне і міжнародне співробітництво. В України зараз не прості часи, є багато проблем. Однак, ми завжди знали і знаємо, що можемо розраховувати на наших друзів із Сьвєнтокшиської землі і це взаємно».

В свою чергу Маршалек партнерського регіону Адам Ярубас відповів: «Нас об'єднує більше, ніж піввікова співпраця, фундаментом якої є людські контакти. Якщо порівнювати наше співробітництво із сімейним життям, то можна вважати, що ми святкуємо діамантову річницю. Разом ми чимало пройшли. Були важкі часи, були і хороші. Втім, нам вдалося пережити всі труднощі і дочекатися реальних результатів нашого співробітництва. Є дуже багато прикладів нашого партнерства, воно стає щораз ширшим саме завдяки залученню до нього і освіти, і культури, і економіки, органів місцевого самоврядування, ЗМІ, а перш за все простих людей. Я надзвичайно радий, що ви сьогодні у складі такої великої делегації прибули до нас, аби разом відсвяткувати цей унікальний ювілей».

Низка представників польської та української сторін були відзначені нагородами за вагомий внесок у всебічний розвиток українсько-польських відносин та зміцнення дружніх стосунків між Вінниччиною та Сьвєнтокшиським регіоном.

Очільники обох регіонів заявили, що на наступні роки сьвєнтокшисько-вінницьке співробітництво буде вибудовувати молоде покоління, в руках якого майбутнє наших дружніх стосунків. У зв’язку з цим, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова Студентської ради Вінниччини Олександр Мельник, Маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Адам Ярубас, Голова Сейміку Аркадіуш Бонк та голова молодіжного Сейміку Магдалена Малец підписали спільну Декларацію підтримки діяльності молоді з Сьвєнтокшиського воєводства та Вінницької області з метою побудови відкритих та дружніх відносин між молоддю обох регіонів. Всі заплановані завдання та ініціативи будуть ґрунтуватися на інтеграції, поглибленні знань та розвитку поваги до традицій та культури партнерів у дусі універсальних, європейських цінностей, а також правил двосторонньої продуктивної співпраці.

Приємним сюрпризом для керівництва Сьвєнтокшиського воєводства і жителів міста, який підготувала українська сторона, став феєричний концерт у виконанні народного ансамблю танцю «Барвінок» та вокально-інструментального ансамблю «Водограй». Артисти передали всю чарівність та багатство української культурної спадщини, а також майстерно і з неймовірною віддачею презентували кілька польських музичних композицій із запальними танцями.

Фінальним акордом святкування діамантової річниці співробітництва стала презентація двох виставок художньої фотографії «Сьвєнтокшиське – Вінниччина. Очима партнера», яка підсумувала результати міжрегіонального співробітництва, показала багатство людської дипломатії, щирі емоції звичайних жителів регіонів та справжнє почуття гордості за здобуті за 60 років результати.

Крім того, 8 жовтня вінницька делегація відвідала комплекс Сьвєнтокшиська Поляна – місце в самому серці Сьвєнтокшиських гір, яке є чудовим прикладом залучення інвестицій, сучасної інфраструктури та побудови місцевого бренду регіону. На території комплексу знаходяться океанаріум із водними тваринами з усього світу, центри реабілітації та покращення здоров’я, зелена школа для найменших відвідувачів, в рамках якої проходять екскурсії та тематичні заняття, парк мініатюр з найважливішими будовами регіону. Делегати разом із керівництвом комплексу обговорили питання залучення європейських інвестицій та їх освоєння, секрети побудови територіального бренду і розвитку сільських територій.

Також в рамках програми перебування делегати студентської ради Вінниччини відвідали ряд молодіжних організацій та інституцій, зокрема інкубатори підприємництва для молоді в Келецькому технологічному парку, Центр волонтаріату в Кельце та університет ім. Яна Кохановського і Сьвєнтокшиську політехніку, де могли разом із своїми польськими ровесниками поспілкуватися на тему студентського самоврядуванням у навчальних закладах, ефективного діалогу між студентами та органами влади, а також спільно опрацювати напрями співробітництва в рамках Декларації, що була підписана на урочистому зібранні.