Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 19.09.18
uk
  • uk
Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік презентували на засіданні громадської ради
Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік презентували на засіданні громадської ради

15 грудня в приміщенні облдержадміністрації відбулось спільне  засідання громадських рад при Вінницькій ОДА та Вінницькій обласній Раді під головуванням Пилипа Прудиуса та Наталії Морозової.

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко презентував громадськості Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік.

За словами очільника Департаменту, досягнення основної мети Програми, а саме підвищення якості життя та добробуту населення та комплексний економічний і соціальний розвиток області, буде здійснюватись через реалізацію пріоритетів у таких визначених цілях: зміцнення обороноздатності та правопорядку, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та організація ліквідації їх наслідків; зростання конкурентоспроможності економіки; розвиток соціально-гуманітарної сфери; забезпечення екологічної безпеки та охорони праці, а також розвиток громадянського суспільства.

Окрему увагу очільник Департаменту приділив зростанню конкурентоспроможності економіки області, яке неможливе без активізації інноваційних процесів, технологічної модернізації підприємств, розширення діючих виробництв та впровадження інвестиційних проектів.

Володимир Мережко, зокрема, розповів про основні показники соціально-економічного розвитку області у наступному році. Так, передбачається, що індекс продукції промисловості становитиме 105,0%, валова продукція сільського господарства – 20301,9 млн. грн., темп зростання обороту роздрібної торгівлі складе 106,0%, а обсяг капітальних інвестицій становитиме 9504,5 млн. грн. Також, посадовець висловив переконання, що середньомісячна заробітна плата у 2018 році складе 7570 грн.

Директор Департаменту також акцентував увагу на важливості розвитку промисловості та аграрного сектору, який неможливий без реалізації комплексних проектів з енергозбереження, що в свою чергу дасть змогу значно зменшити питомі витрати енергії та скоротити споживання природнього газу.

Окремий блок презентації стосувався ефективного використання бюджетних коштів, залучення територіальних громад до розробки програм з комплексного розвитку територій та впровадження електронного врядування.

На разі, Програма економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік проходить слухання на засіданнях постійних комісій обласної Ради для винесення її на розгляд сесії 20 грудня 2017 року.