Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 19.09.18
uk
  • uk
Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік презентували на щотижневій апаратній нараді
Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік презентували на щотижневій апаратній нараді

11 грудня, під час щотижневої робочої наради, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко поінформував керівників структурних підрозділів ОДА про проект Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік.

Досягнення основної мети Програми, а саме підвищення якості життя та добробуту населення та комплексний економічний і соціальний розвиток області, буде здійснюватись через реалізацію пріоритетів у таких визначених цілях: зміцнення обороноздатності та правопорядку, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та організація ліквідації їх наслідків; зростання конкурентоспроможності економіки; розвиток соціально-гуманітарної сфери; забезпечення екологічної безпеки та охорони праці, а також розвиток громадянського суспільства.

Окрему увагу очільник Департаменту приділив зростанню конкурентоспроможності економіки області, яке неможливе без активізації інноваційних процесів, технологічної модернізації підприємств, розширення діючих виробництв та впровадження інвестиційних проектів.

«Сьогодні в області впроваджується одразу декілька потужних інвестиційних проектів: модернізація ТОВ «Барлінек Інвест», будівництво та введення в експлуатацію заводу з виробництва холодильного обладнання для напоїв «UBC Group», реалізація спільного проекту ДП «Електричні системи» у співпраці з компанією Delphi, будівництво другої черги птахокомплексу «Вінницький бройлер» ПрАТ «Зернопродукт МХП», введення в дію японською компанією «Fujikura» заводу із випуску кабельної продукції для автомобілів. Крім того, триває робота над проектом з розміщення виробничих потужностей компанією «Sumitomo Corp. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Вінниччина є єдиною областю в Україні, де одночасно будується 4 заводи», - зазначив Володимир Мережко.

Посадовець також акцентував увагу на важливості розвитку промисловості та аграрного сектору, який неможливий без реалізації комплексних проектів з енергозбереження, що в свою чергу дасть змогу значно зменшити питомі витрати енергії та скоротити споживання природнього газу.

«Надзвичайно багато заходів передбачено також в напрямку розвитку освіти та науки. Це і покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, і створення ПТУ нового типу на базі 4 закладів, придбання 15 шкільних автобусів, а також реконструкція систем опалення в 12 закладах освіти. У сфері охорони здоров’я передбачається поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, а саме: будівництво, реконструкція та капітальний ремонт лікарняних закладів області; закупівля медичного обладнання та спеціалізованого автотранспорту», - підкреслив Володимир Мережко.

Не оминув увагою очільник Департаменту і такі сфери, як: соціальна підтримка учасників, загиблих в АТО та їх сімей, а також героїв Небесної сотні; соціальний захист окремих категорій громадян та дітей; міжнародне співробітництво у сфері соціальної та молодіжної політики; підтримка сім’ї; доступне житло; культура та мистецтво; розвиток фізичної культури та спорту; туристична галузь.

В ході презентації Володимир Мережко зупинився також на забезпеченні екологічної безпеки та охорони праці, яка передбачає проведення реконструкції та будівництва очисних споруд каналізації населених пунктів області; впровадження системи роздільного збирання твердих побутових відходів та завершення реалізації проектів з будівництва сміттєсортувальних ліній та ін.

Окремий блок презентації стосувався ефективного використання бюджетних коштів, залучення територіальних громад до розробки програм з комплексного розвитку територій та впровадження електронного врядування.

На разі, Програма економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2018 рік проходить слухання на засіданнях постійних комісій обласної Ради для винесення її на розгляд сесії 20 грудня 2017 року.