Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 21.05.19
uk
  • uk
Покращення рівня надання медичної допомоги онкоурологічним  хворим на Вінниччині
Покращення рівня надання медичної допомоги онкоурологічним хворим на Вінниччині

За повідомленням Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації в області завершено реконструкцію урологічного відділення «Подільський регіональний центр» обласного клінічного онкодиспансеру.

Кількість онкохворих щороку зростає і зараз у регіоні нараховується більше  39 тисяч хворих на рак,  відсоток  онкоурологічних пацієнтів  також  щороку  зростає. Однак, кількість приміщень та матеріально-технічна база для обслуговування такої кількості пацієнтів не змінилась. За весь період функціонування відділення не проводилися ремонтні роботи.  Стан та вигляд відділення набув як морального, так і фізичного зношення.

За фінансової підтримки державного фонду регіонального розвитку у сумі 19,6 млн. грн. та коштів обласного бюджету у сумі 2,2 млн. грн. проведено роботи з реконструкції приміщень урологічного відділення на 50 ліжок, розділення чотирьох 6-місних палат на вісім 3-місних палат. Пaлaти стандартизовані, oснaщені пoдaчею кисню, Wi-Fi, телевізoрoм і телефоном, вмонтовано пристрій для виклику чергової медичної сестри. Значну суму коштів (9,9 млн. грн.) спрямовано на придбання сучасного медичного обладнання.

Урологічне  відділення єдине в Вінницькій області,  що  надає  спеціалізовану  медичну  допомогу  онкоурологічним  хворим. Більша  частина  пацієнтів  працездатного  віку,  їх  вчасне  оздоровлення  дасть  змогу  зменшити  відсоток  інвалідізації,  значно  заощадити  бюджетні  кошти  та  зменшити  витрати  на  лікування  занедбаних  випадків.

Центр є клінічною базою  кафедри онкології,   променевої терапії  та  діагностики Національного медичного університету ім. М. Пирогова, яка щороку складає й корегує плани підготовки кадрів вищої кваліфікації, проводить навчання студентів та підготовку інтернів урологів  та  онкологів.

Реалізація проекту сприятиме зміцненню матеріально-технічного стану закладів охорони здоров’я області та впровадженню сучасних технологій  лікування  онкохворих, покращенню медичного обслуговування населення області.