Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 22.04.19
uk
  • uk
На Вінниччині суб’єкти господарювання вивчали нові можливості виходу продукції на європейські ринки
На Вінниччині суб’єкти господарювання вивчали нові можливості виходу продукції на європейські ринки

Сьогодні, 9 квітня, в приміщенні культурного центру «Галерея XXI» відбувся круглий стіл «Що варто знати про експорт до ЄС», спрямований на підвищення поінформованості учасників щодо можливостей виходу на європейські ринки, митного законодавства, оформлення пакету документів, санітарно-епідеміологічних та ветеринарних вимог при експорті товарів до ЄС.

Захід було організовано Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації в рамках виконання плану заходів Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2019 рік.

До участі у круглому столі долучились представники органів державної влади, експерти, зацікавлені суб’єкти господарювання, які мають намір експортувати товари закордон чи вже є експортерами, а також представники навчальних закладів.

Вітаючи учасників заходу, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко зазначив про неабияку важливість заходу, який, окрім іншого, сприятиме підвищенню конкурентоспроможності місцевих виробників як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках: «Сьогоднішній захід розпочинає цілий цикл навчальних семінарів для представників бізнесу та громадських організацій, які стануть чудовою нагодою дізнатись про переваги експорту продукції та перепони на шляху до європейських ринків. Сьогоднішній захід побудований у форматі дискусії, щоб всі охочі могли ставити запитання, які їх цікавлять, а не лише слухати доповідачів. Минулого року Вінниччина здійснювала торговельні операції з понад 140 країнами світу, зовнішньоторговельний оборот області склав близько 2 млрд. дол. США, з яких 1 млрд. 450 млн. дол. США склав експорт, що відображає позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу. Найбільше експортних операцій ми здійснювали з Індією, Польщею та Китаєм. За останні 2 роки обсяги експорту Вінницької області зросли вдвічі, що свідчить про те, що наша продукція користується попитом на європейських ринках. До того ж, Вінницька митниця вже видала більше 12 тис. сертифікатів EUR.1. Ми спостерігаємо диверсифікацію ринків збуту вітчизняної продукції».

Водночас, очільник Департаменту зазначив, що зона вільної торгівлі з ЄС не означає автоматичного збільшення експорту та пожвавлення торгівлі: щоб експортувати до ЄС, потрібно бути конкурентоспроможним.

Також представники Вінницької митниці ДФС та Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області ознайомили учасників круглого столу з порядком митного оформлення товарів, вимогами до походження товарів в рамках Угоди поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та  ЄС, а також ветеринарно-санітарними та фітосанітарними вимогами країн ЄС.

Саме практичний аспект проведення круглого столу та можливість напряму поставити запитання фахівцям дозволив учасникам заходу краще ознайомитись з можливостями, що допоможуть виробникам вітчизняної продукції зробити перші кроки до експорту власної продукції.