Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
☎ (0432) 53-09-59
☎ (0432) 66-14-38
Дата: 22.04.19
uk
  • uk
ДонНУ ім. В. Стуса приймає міжнародну наукову конференцію, де розглянуть питання сучасного світового порядку
ДонНУ ім. В. Стуса приймає міжнародну наукову конференцію, де розглянуть питання сучасного світового порядку

Сьогодні, 11 квітня, в Донецькому національному університеті ім. Василя Стуса відбулось відкриття дводенної міжнародної наукової конференції «Сучасний світовий порядок: погляд крізь призму Версалю», приуроченої до 20-річчя створення кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики приймаючого вищого навчального закладу.

Співорганізаторами заходу також виступили Інститут міжнародних відносин Варшавського університету за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці та Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА.

До участі у конференції долучились професійні політологи-міжнародники та історики, які протягом двох днів тісним експертним колом будуть дискутувати щодо питань сучасного світового порядку в контексті проблем, актуалізованих 100 років тому у Версалі.

Вітаючи учасників конференції, ректор Донецького національного університету ім. В.Стуса Роман Гринюк висловив сподівання, що уряди європейських держав, в тому числі й український, будуть прислуховуватись до експертного наукового середовища щодо вирішення проблем, які стоять перед сучасною міжнародною спільнотою.

«Вже вдруге після переїзду до Вінниці наш університет приймає гостей - експертів з міжнародних відносин – в рамках наукової конференції. Кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики за 20 років свого існування була дуже активною в плані проведення подібних заходів. Наш університет сьогодні зовсім невеликий - він налічує 5000 студентів та 800 осіб професорсько-викладацького складу, але ми розробили стратегію розвитку університету до 2025 року, яка налічує 3 основні напрямки роботи. Вони об’єднують освітню діяльність, дослідницький інститут та створення світоглядного простору для студентів та викладачів. Ми також постійно працюємо над реалізацією інновацій в освітній діяльності і науці. Маю надію, що сьогоднішня конференція дасть відповідь на основне питання: «Як створювати комунікації між державами?», адже це є дуже важливим в процесі вирішення конфліктів. Бажаю всім учасникам творчої наснаги та результативності!».

В свою чергу, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі подякував керівництву ДонНУ ім. В.Стуса за організацію наукової конференції, зазначив, що Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці має тісну партнерську співпрацю з вищим навчальним закладом та висловив сподівання, що дана експертна зустріч стане чудовою нагодою краще зрозуміти сучасний світовий порядок, який є викликом і для науковців, і для дипломатів.

Від імені Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА учасників конференції привітала заступник начальника управління міжнародного співробітництва Валентина Грищук:

«Ми дуже раді вітати польських та українських науковців та дипломатів на нашій подільський землі. Щиро сподіваюсь, що ті наукові дослідження, над якими ви працюєте багато років знайдуть своє втілення в практичних аспектах, адже розвиток держави неможливий без експертної думки фахівців. Бажаю усім учасникам плідної співпраці, нових знайомств та цікавих дискусій».